E-okul öğrenci girişi


E okul sitemizi ziyaret ediniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden e okul öğrenci girişi yaparak sisteme giriş yapabilirsiniz. E okul veli bilgilendirme sistemi son günlerde bir hayli yoğunluk yaşamakta. Bizlerde bu durumun farkında olmamız nedeniyle neredeyse sitelerle yatıp sitelerle kalkıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan e okul, internet ortamı üzerinde velilerin öğrencileri takip etmelerinde yardımcı oluyor.

E okul veli bilgilendirme sistemi aşırı bir yoğunluk görmüyor. Hazırlanan e okul proje ve sistem neticesinde neredeyse bütün öğrenci velileri e okul sisteminden haberdar oldu. Kimisi cep telefonuna gelen mesajlar sayesinde kimiside sisteme internet üzerinden giriş yaparak öğrencinin okuldaki durumu hakkında bütün bilgilere kolaylıkla ulaştı. Özellikle kullanlması basit ve kolay olan e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasında, bir öğrencinin okuldaki tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-okul öğrenci giriş sayfası öğrencinin birkaç bilgisini doğru bir şekilde girdikten sonra açılmaktadır. Öncelikle öğrencinin TC kimlik numarası gerekli, bunu biliyorsanız eğer öğrencinin okul numarasınıda bilmeniz lazım. Bu bilgiler doğru bir şekilde giriş sayfasına girdikten sonra siteme giriş yaptınız demektir. Tabi bu bilgileri girebilmeniz için elinizin altında internet olması gerekiyor. Günümüzde de zaten artık nereye gitseniz internet var. E-okul sayesinde hem öğretmenler hem öğrenciler hem de okul idaresi zamandan tasarruf elde etmiş oluyor. Tabi veliler içinde çocuğunu takip etmek bir tık kadar yakın oluyor.

E okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde tüm devlet okulları ve özel okullar, ilköğretim veya lise öğrencileri ile ilgili olarak tüm bilgilerin ve belgelerin yer almış olduğu bir interaktif sistemdir. Ülkemizde uzun süredir kullanıkta olan e-okul sistemi sayesinde lisede eğitim ve öğretim görmekte olan öğrenciler, e okul veli bilgilendirme sisteme giriş yaparak aldıkları not ve okulda yer alan diğer bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler.

Karne notlarında sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın Veli ve Öğrenci bilgilendirme sistemi olan meb.gov.tr‘ye girerek karne notlarını öğrenmek istiyor. Milyonlarca öğrencinin aynı anda siteye girmek istemesi teknik problemlere sebep olsa da öğrencilerin birçoğu karne notlarını öğrenebiliyor. e okul‘a giren öğrenci ve veliler TC kimlik numarası ile okul numarası bilgilerini girerek karne notu sorgulaması yapabiliyorlar.

Karne notlarını öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci e-okul.meb.gov.tr’ye akın etti. 14 Haziran 2013 Cuma günü 2012-2013 Eğitim Öğretim yılın Sona ercek. Milyonlarca öğrenci 14 Haziran Cuma günü emeğinin karşılığını almak için okullarına gidecek ve karnelerini alacak. Öğrenciler Son yazılı ve sözlü sınavlarını bu ay içerisinde olacak. Ders notları iyi olan öğrencileri şimdilerde takdir ve teşekkür belgesi heyecanı sardı. Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmek için gerekli not ortalamasını kıl payı kaçıran öğrenciler öğretmenlerinin odalarını aşındırıyor.

Aynı zamanda öğrencilerin aldıkları cezaları da görebilir, hastaneden aldıkları raporlara da ulaşabilirsiniz. Artık karne sistemine de hemen hemen son veren e okul sistemimizde, öğrencilerin sınavlardan aldıkları notları tek tek görüp, buna göre değerlendirme yapabilir veya karne notlarına göre de çocuklarınızı ödüllendirebilirsiniz.

Yani çocuklarınızın okuldaki aktivitelerini, hangi derslere girip girmediğini e okul VBS ile yakından takip edebilirsiniz. Bunun içinse yapmanız gereken tek şey sitemize girip, öğrenci bilgileriyle sistemimize giriş yapmanız. Sizlere en iyi ve en kaliteli hizmeti sağlamak için yoğun bir çabayla uğraşan site yönetimimiz, bilgilerinizin güvenliği için de sizlere en güvenli yöntemlerle e okul’a giriş imkanları sağlıyor.

E-okul ile çocukları eğitim hayatlarını takip etmek daha kolay bir hal almıştır. Herhangi bir sorunda çocuğunuz ile ya da ilgili öğretmen ile iletişime geçip sorunun çözümü için yardım alabilirsiniz. Diğer türlü veliler çocuklarını ancak okul toplantılarında kısıtlı zamanlarda takip edebiliyordu. Bu sistem ile fazla uğraşmadan çocuğunuzun okul durumu hakkında bilgi alabilir mevcut bir sorun var ise çözüm yoluna gidebilirsiniz.

Bununla birlikte öğretmenler de bu sayede zaman tasarrufu sağlıyorlar. Çünkü tüm sınıflara tek tek not okumak yerine sisteme giriş yaparak herkese ulaşabiliyorlar. Bu sayede öğrenciler de not beklemekten kurtulmuş oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı , e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler ve velilerimiz bazen e-okul’a giremediklerini düşünüyorlar. Öğrenci ve velilerimizin aşağıdaki uyarılara dikkat etmelerini öneriyoruz.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul öğrenci girişi için 39 cevap

 1. selin der ki:

  karne bilgilerimi öğrenmek istiyorum

 2. Hayal der ki:

  karnemi görmek istiyorumm……………………………………………………………………………………………………………………………………

 3. seren isliyen der ki:

  karne notlarimi ogrenmek istiyom

 4. rabia der ki:

  karnemi görmek istiyorum

 5. rabia der ki:

  karnemi görmeyi çok istiyorum……….

 6. rabia der ki:

  karnemi çok merak ediyorum

 7. leyla der ki:

  karnemi almak istiyorum,,,,

 8. leyla der ki:

  karnemi alırsam karnem 55555555 olucak gidicik

 9. leyla der ki:

  karnemi alırsam karnem 55555555 olucak gidicik

 10. leyla der ki:

  karnemi alırsam karnem 55555555 olucak gidicik

 11. muhammed yasin der ki:

  herzaman açık olması gerkiyor e-okul

 12. ilknur der ki:

  karnemi 5 olarak bekliyorum hadi iyişallah
  :)

 13. iremnaz, der ki:

  işalla karnem peki olur

 14. iremnaz, der ki:

  işalla karenem peki 0lur

 15. ELANUR der ki:

  karnemde teşekkür alıyorum deniz

 16. recep der ki:

  arkadaşlar ben taktir alıyorum herkeze dua ediyorum sizde bana edin başarılarımın devam etmesi için

 17. ramazan der ki:

  kendimi ben çok beyenirim.Özellikle adımı adım ramazan

 18. güneş ada der ki:

  bence ben hepsi 55555555555canikomü

 19. sinan der ki:

  benim adım sinandır onliçin iyim .

 20. sinan der ki:

  benim adım siandır onliçin iyiyimdir .

 21. gulbeyaz der ki:

  Sinifimi gecerim insallah

 22. sıla der ki:

  karnemi görmek istiyorum

 23. mehlika der ki:

  valla ben karnemi biliyom herzamn ki gibi hepsi beş

 24. nihat der ki:

  evet ben de açamadım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>