E-okul veli bilgilendirme sistemi


E okul veli bilgilendirme sistemi Milli Eğitim Bakanlığı, e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler için hazırlanmıştır. E okul‘a öğrenciler bazen giremeyeceklerini düşünüyor. Bu tür düşünceler içerisinde olan öğrencilerin aşağıda verdiğimiz uyarılara dikkat etmelerini öneriyoruz. Ek olarak aşağıda yer alan ilgili alanları doldurarak e okul ‘a giriş yapabilirsiniz.

Ülkemizde okulların kapanmasına çok kısa bir süre kala öğrenciler büyük bir heyecanla tatil havasına girmeye başladı. Tüm öğrencilerin ve velilerin e-okul sistemine duymuş olduğu ihtiyaç kısa bür süre içerisinde son bulacak. Şimdi sizlerin daha çok dikkat etmeniz gereken konu, e okul veli bilgilendirme sistemine not girişlerinin yapılması sırasında sistem kilitlenebilir. Bu durumun nedeni aslında MEB’in öğretmenlerimizin notlarını biran önce hızlı bir şekilde sisteme giriş yapabilmelerini sağlamak için e okul veli bilgilendirme sistemi girişlerini kısa süreliyine kapatabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşacan öğrenci ve velilerimizin sabırla sistemin tekrar aktif hale gelmesini beklemesi gerekmektedir. Sistemde kesintiler meydana gelsede genelde bu kesintiler kısa süreli olacaktır. Çok kısa bir süre bekletikten sonra tekrar aktif hale gelecektir. Zaten sistemde herhangi bir kesinti olduğu zaman durum hakkında sizlere sitemiz üzerinden duyuru yapacağız. Dilerseniz yukarıda verdiğimiz linkteki ilgili alanları doldurarak giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde dönem dönem kesintiler olsa da bu kesintiler kısa süreli kesintiler olacaktır. Eskisi gibi günlerde acılmayacağını düşünmüyorum. Bu nedenle öğrencilerin kesinlikle kaygılanmaması gerekmektedir. Sistem üzerinde çok kötü bir durum olmadığı sürece giriş yapabileceksiniz.

Özellikle ilköğretim okulları, özel ilköğretim okulları, devlet liseleri,özel liseler, eğitim kurumları ve anasınıfına kadar bütün eğitim kollarında e-Okul bilgi sistemi kullanılır. Her geçen gün e-Okul sisteminde daha yeni bilgi sistemleri eklenerek genişlemeye başladı.

E okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrencilerin notları, devamsızlıkları görülebilir.

MEB tarafından uygulamaya alınan e okul uygulaması öğrenci ve veliler için vazgeçilmez haline geldi. e okul‘a giren öğrenci veliler ders notları başta olmak üzere tüm bilgilere ulaşabiliyorlar.

E okul vbs ( veli bilgilendirme sistemi ) dönem dönem kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin sunucunun çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir. Sizler de e okul veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz.

E okul veli bilgilendirme sisteminde okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından öğrencilere ya da velilere ulaştırılmak istenen duyurulara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bireysel bazda ya da toplu duyurular, Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, Devamsızlık Bilgileri, Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler yer almaktadır.

E-okul’a girdiğiniz vakit ana sayfada sizleri duyuru panosu karşılıyor. Panoda genel anlamda dönemsel duyurular yer almaktadır.

E-okul alt sayfasında Ders programı adı altında , derse giriş çıkış saatleri, derse giren öğretmen ad soyadı ve hangi dersin haftanın hangi günü işlendiğine dair bilgiler yer alıyor.

E-okul aracılığıyla , çocuğunuzun devamsızlık bilgisini takip edebiliyorsunuz. Öğrenci hangi gün derse girmemiş ya da geç kalmış , günlük olarak işleniyor.

e-Okul eğitim sistemimizin öğrencilere ve velilere sunduğu en büyük proje ve nimetlerden biri konumundadır.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul veli bilgilendirme sistemi için 4 cevap

  1. tuana koçhan der ki:

    inşallah karnemde hepsi 5 gelir çünkü yukarıdaki komşumuz bana muhabbet kuşu alıcak karnemin hepsinde 5 gelirse

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>